X
تبلیغات
تراوین چیست؟

سه نژاد مختلف در تراوین

ایجاد یک دهکده

هر بازیکن ابتدا به عنوان رهبر یک روستای کوچک از یکی از نژادهای رومی، گول(فرانسوی) یا توتن (آلمانی) و با دو نفر جمعیت بازی را شروع می کند.

روستا تنها دارای یک ساختمان به نام ساختمان اصلی است که در اطراف آن فضاهای خالی برای ساخت و ساز ساختمانهای متنوع و لازم در طول بازی پیش بینی شده که برای ساخت برخی از ساختمانها احتیاج به پیش نیازهایی است.

اطراف روستای شما زمینهایی وجود دارد که شامل 18 منبع از چهار منبع چوب، خشت، آهن و گندم می باشد که این منابع در طول بازی مرکز تولید منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز و گندم برای مصرف ساکنین دهکده و سربازان موجود می باشد.

در ابتدای بازی این منابع سطح صفر هستند و با بالا بردن سطح تولید آنها می توانید به مقدار اولیه برای ساخت و ساز یا تولید دست پیدا کنید.

در طول بازی می توانید چندین دهکده داشته باشید که در این حالت می توانید برخی زمینها را پیدا کنید که مثلا 15 واحد گندم و از منابع دیگر هر کدام یک واحد و یا مقادیری متفاوت دارند.

این منابع در هر ساعت یک مقدار معینی نسبت به سطح تولیدی که دارند و شما انتخاب می کنید تولید می کنند یعنی هر چه سطح منابع بالا باشد تولید در هر ساعت متغییر و بالاتر خواهد بود.

در قسمتی که قرار گرفته اید زمینهایی هم وجود دارند به عنوان زمینهای اشغال نشده که با ایجاد شخصی به نام هیرو (قهرمان) از بین یکی از سربازانتان و تربیت آن در طول بازی و رساندن کاخ قهرمانان به سطوح 10، 15 و 20می توانید یکی از این زمینها را تحت تصرف خود قرار دهید که نسبت به وجود منابع در آن از 25 الی 50 درصد نسبت به بزرگی و منبع موجود به منابع در دهکده شما افزوده شود.

بعد از قضیه تولید در این بازی امکاناتی به شما داده می‌شود تا با ساخت پادگان بتوانید سربازان جدیدی بسازید که بسته به نوع سرباز می توانید سربازهای تهاجمی یا دفاعی بسازید. که با تولید این سربازان می توانید دهکده های مجاور را مورد غارت قرار دهید و با غنائمی که بدست می آورید به ساخت و ساز بپردازید و کمبود منابع خویش را جبران کنید.

زمانی که پادگان را به سطح 3 برسانید می توانید یک آکادمی بسازید که با ساخت این ساختمان و بالا بردن سطح آن و برخی دیگر از ساختمانها به عنوان پیش نیاز می توانید سربازان جدیدی رو تولید و مورد تربیت قرار دهید که بیشتر شامل پیاده نظام هستند اما با ساخت اصطبل می توانید سواره نظام را هم بسازید که از قویترین مهاجمان و مدافعان بازی هستند اما نسبت به بقیه سربازان گران‌قیمت‌تر و تولید آنها زمانبر خواهد بود.

همانگونه که ذکر شد غیر از این سربازان شما سربازی به نام قهرمان یا هیرو دارید که با انتخاب یکی از سربازان به دلخواه خود از هر نوع از سربازانتان و با آموزش او بالا بردن سطحش می توانید قهرمانی قدرتمند بسازید که در خانه مجللی به نام کاخ قهرمانان زندگی و تربیت خواهد شد.

 

هدف اصلی بازی تراوین

هدف اصلی و نهایی این بازی ساخت ساختمانی  به نام  world wonder و رساندنش به سطح 100 می باشد. برای ساخت این ساختمان و تکمیل تمامی سطوح احتیاج به جمعیت بالا و میلیونها واحد از منابعتان و مدت زمان زیاد می باشد.

زمانی که یک بازیکن بتواند این ساختمان را بسازید و به سطح 100 برساند بازی تمام می گردد و برنده بازی او و اتحادش می باشد.

در زمان ساخت ساختمان world wonder بازیکن باید یک نقشه از نژاد ناتارها که در اختیار سرور می باشد بدزدد که در طول ساختن این ساختمان به دفعات از جانب نژاد ناتارها مورد حمله قرار خواهد گرفت که شخص باید کاملا از امپراطوری خود دفاع نماید.

در طول بازی می توانید با پیشرفت و قرار گرفتن در لیست بهترین افراد صاحب مدالهای افتخار شوید که با گذاشتن کد آنها در پروفایلتان آنها را در معرض دید عموم قرار دهید.

در این بازی رومیها سریعتر می توانند ساختمان سازی کنند و گولها دفاع بهتر و قدرتمندتری دارند و توتنها سربازان ارزان قیمت و با سرعت بیشتری می توانند بسازند.

در این بازی می توانید با ساخت یک قصر در یکی از دهکده هایتان پایتخت ایجاد کنید و با ساخت و ساز می توانید امتیاز فرهنگی بالاتری را ایجاد کنید تا مردم جامعه‌تان به شما وفادار بمانند. که با ایجاد این قصر یا اقامتگاه می توانید با رساندن آن به سطح 10 و ایجاد 3 مهاجر دهکده‌ی دیگری را تصاحب کنید.

این امتیاز فرهنگی باعث خواهد شد تا در طول بازی سناتورهایی که دیگران تولید می کنند  و می توانند با آنها وفاداری ساکنین دهکده‌های شما را نسبت به پایتخت کم کنند و بعد آن دهکده را تصاحب کنند از این عمل جلوگیری نمایند.

اتحاد

در این بازی می توانید با دیگر همسایگانتان و یا دیگر افراد بازی پیمان اتحاد ببندید که با ساخت سفارتخانه آغاز می گردد و با ارسال دعوتنامه به هر عکس که مایل باشید او را با خود متحد کنید و با بالا بردن سطح این سفارتخانه می توانید افراد بیشتری را متحد خود بسازید.

این نکته را هم باید مد نظر داشته باشید که این بازی کاملا گروهی است و به تنهایی نمی توان به اهداف ایت بازی رسید پس باید این اتحادها را جدی بگیرید و با بازی گروهی و منظم به پیشرفت اتحاد و  اعضاء کمک کنید.

اتحاد شما می تواند با اتحادهای دیگر متحد گردد یا پیمان دوستی منعقد کند و یا به اتحاد دیگر اعلام جنگ نماید.

افراد یک اتحاد می توانند با وارد شدن در قسمت اتحاد از اخبار و حملات هم مطلع گردند و داریا فروم شخصی و قسمت چت بین اعضاء شوند.

شما می توانید با ساخت بازار منابعتان را مورد تجارت قرار دهید و با رد و بدل کردن منابع و خرید و فروش آنها تولیدات خود را کنترل کنید.

هر دوره‌ی بازی تقریبا در 300 روز جریان خواهد داشت مگر سرورهای معروف به  speed که بازی در 100 روز جریان خواهد داشت. همانگونه که قبلا ذکر شد بعد از پایان این مدت قومی با نام ناتارها که قومی بی‌رحم و قوی می باشند که توسط سرور کنترل می شوند آزاد می گردند که به جایی که ساختمان world wonder ساخته شده حمله می برند و از پیشرفت ساخت آن جلوگیری می نمایند که به سختی باید در مقابل آنها مقاومت نمود.

و اگر بتوان در مقابل این قبیله مقاومت نمود و ساختمان مذکور راب سازید برنده و بازی تمام خواهد شد و در نتیجه بازی جدید با اکانتهای جدید شروع خواهد شد.

تصوری از محیط بازی


ن : محمد حسین
ت : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱